Mapa nawigacji Pobierz nasze dobre praktyki

Interaktywna nawigacja to narzędzie wykraczające poza standardową nawigację zintegrowanych treści (dostępną w górnej belce raportu). Nowe podejście pozwalana na poruszanie się w dwóch dodatkowych wymiarach biznesu Grupy PZU, tj.:
- strategii (ubezpieczenia, zdrowie, inwestycje, finanse);
- zrównoważonego rozwoju (sprzedaż, pracownicy, zaangażowanie społeczne, środowisko naturalne i etyka).
Wyżej wymienione obszary zostały dodatkowo uzupełnione o powiązane wskaźniki GRI, w ramach każdego wybranego zagadnienia.
Pracownicy
Społeczeństwo
Etyka
Środowisko
Produkty
Krótka charakterystyka
Zdrowie
Banki
Inwestycje
Ubezpieczenia

Zdrowie

Obszary powiązane
Ubezpieczenia
Zdrowie
Inwestycje
Bankowość
Najlepsze Praktyki
PORÓWNAJ
NARZĘDZIA STRONY
ZINTEGROWANA
NAWIGACJA

Promocja zdrowia i aktywnego stylu życia to szczególny obszar społecznego zaangażowania PZU. Firma dopinguje i wspiera zarówno pracowników, jak i całe społeczeństwo. Od lat PZU jest partnerem półmaratonów i maratonów. Na wsparcie mogą liczyć również organizacje prozdrowotne: szpitale, przychodnie, hospicja i fundacje.

DOBRA PRAKTYKA

Wsparcie imprez biegowych
PZU od 2013 roku z sukcesem wspiera biegowe imprezy masowe. Obecność PZU na największych i najbardziej prestiżowych polskich biegach gwarantuje ich wysoki poziom jakościowy pod kątem organizacyjnym, a także wysoką frekwencję podczas imprez.

W 2018 roku PZU kontynuował wparcie imprez biegowych, wśród których znalazły się: 40. PZU Maraton Warszawski, 17. PZU Cracovia Maraton, 10. PZU Maraton Karkonoski, 13. PZU Półmaraton Warszawski, 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski, 12. PZU Bieg Trzech Kopców, Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w których łącznie wzięło udział 117 980 osób.

  • 40. PZU Maraton Warszawski - największy polski maraton w 2018 roku i drugi pod względem frekwencji wynik w historii imprezy – 7 533 osoby na mecie biegu głównego;
  • 17. PZU Cracovia Maraton - drugi pod względem frekwencji bieg maratoński w Polsce w 2018 roku;
  • 13. PZU Maraton Warszawski - największy polski półmaraton w 2018 roku – 12 476 osób na mecie;
  • 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski - coroczny wzrost frekwencji od pierwszej edycji biegu (rekord frekwencji w 2018 roku – 8 757 osób na mecie).
DOBRA PRAKTYKA

Program „Bezpieczny poród”
Powikłania związane z ciążą i porodem są trudne do przewidzenia i wymagają natychmiastowego działania. Niezmiernie istotne jest odpowiednie wyszkolenie lekarzy położników i neonatologów oraz położnych w zakresie postępowania w sytuacjach nagłych, zagrażających życiu matki i dziecka. Przeprowadzone na świecie badania wskazują, że ćwiczenia praktyczne przeprowadzone na zaawansowanych fantomach porodowych, symulujących trudne sytuacje kliniczne, skracają krzywą uczenia i poprawiają umiejętności manualne lekarzy i personelu medycznego. Szkolenia te pełnią bardzo istotną rolę w prewencji komplikacji porodowych, które coraz częściej stanowią przyczynę roszczeń pacjentów.

Program Bezpieczny Poród objął: utworzenie Centrum Symulacji Położniczych (remont i wyposażenie pomieszczeń), zakup specjalistycznych symulatorów, stworzenie programów szkoleniowych oraz przygotowanie kadry dydaktycznej Centrum.

W Centrum szkoleni są m.in. lekarze, położne i pielęgniarki. Jego instruktorami są położnicy, perinatolodzy oraz neonatolodzy związani z Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM.

Dzięki zaangażowaniu PZU, Centrum wyposażone jest m.in. w Salę Porodową Wysokiej Wierności oferującą najbardziej technologicznie zaawansowany fantom kobiety rodzącej Lucie, pozwalający na przeprowadzenie symulacji porodu prawidłowego oraz takiego, w którym dochodzi do powikłań.

PZU Zdrowie od kilku lat współpracuje z Polską Koalicją Pacjentów Onkologicznych. Działania obejmują edukację z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych, pomoc pacjentom onkologicznym i ich rodzinom oraz promocję zdrowego stylu życia wśród społeczeństwa.

PZU Zdrowie wspiera także nowatorski projekt Badamy Geny opracowany przez ośrodek naukowy Warsaw Genomics we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem Warszawskim. Badanie pozwala szybko i skutecznie ocenić ryzyko zachorowania na nowotwory dziedziczne. Grupa PZU zapewniła w ramach funduszu prewencyjnego środki na przeprowadzenie 400 badań, zaś PZU Zdrowie wsparło organizację akcji użyczając swojej infrastruktury medycznej. Rezultatami współpracy PZU i PZU Zdrowie z Projektem Badamy Geny mają być raport określający częstotliwość występowania mutacji genów determinujących większą częstotliwość występowania nowotworów w populacji Mazowsza oraz plan działań prewencyjnych przekazany osobom badanym.

W 2018 roku PZU prowadził działania na rzecz zwalczania smogu. Firma w ramach partnerstwa z Państwowym Instytutem Badawczym NASK zaangażowała się w projekt Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA). Jest on realizowany przez NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Celem działań jest propagowanie wiedzy z zakresu ochrony powietrza oraz przyczyn powstawania smogu, jego wpływu na zdrowie a także działań, które pozwalają zredukować poziom zanieczyszczenia.

W 29 szkołach, które wzięły udział w projekcie ESA zamontowane zostały mierniki jakości powietrza oraz zewnętrzne tablice informujące o bieżącym poziomie zanieczyszczeń. Wyniki przesyłane są do centralnego serwera. Dodatkowo, prowadzone były szkolenia dla nauczycieli – koordynatorów projektu, których wiedza zostanie później przekazana uczniom zaangażowanych szkół. Instalacja mierników zanieczyszczenia, tablicy informacyjnej i działania edukacyjne sfinansowane zostały ze środków prewencyjnych PZU.

DOBRA PRAKTYKA

Z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Matki Fundacja PZU przygotowała wyjątkowy prezent dla pań zatrudnionych w PZU. W 2017 i 2018 roku zorganizowała mobilne gabinety lekarskie, w których w czasie pracy można było wykonać bezpłatnie wybrane badania USG – piersi, tarczycy lub jamy brzusznej oraz skorzystać z konsultacji lekarskiej. W Warszawie, Opolu i Poznaniu przeprowadzono łącznie 460 badań.

PZU konsekwentnie od lat wspiera aktywności sportowe swoich pracowników. Każdy z nich może uprawiać swój ulubiony sport w ramach specjalistycznych sekcji PZU Sport Team, a w Warszawie i Szczecinie istnieje możliwość korzystania z siłowni pracowniczej. Na koniec grudnia 2018 roku PZU Sport Team liczył 953 członków

Sekcje sportowe w PZU:

Sekcje sportowe w PZU

DOBRA PRAKTYKA

W 2018 roku zorganizowano I Drużynowe Mistrzostwa PZU w Racketlonie. Do rywalizacji na warszawskim Powiślu przystąpiło siedem ekip, które do rozgrywek w formule „każdy z każdym” musiały wybrać swoich reprezentantów do wszystkich czterech sportów rakietowych – tenisa stołowego, badmintona, squasha i tenisa ziemnego. Na najwyższym stopniu podium stanęli gracze z zespołu #mojePZU. W październiku 2018 roku zorganizowano Mistrzostwa PZU w Tenisie Stołowym, a miesiąc później - VI Mistrzostwa PZU w Squasha.

Sekcje sportowe w liczbach:

Sekcje sportowe w liczbach

DOBRA PRAKTYKA

Bank Pekao jest jednym ze sponsorów tytularnych turnieju Pekao Szczecin Open, największego i najważniejszego męskiego turnieju tenisowego w Polsce. Bank jest obecny na turnieju nieprzerwanie od 1993 roku, czyli od początku jego istnienia. Dodatkowo, w 2015 roku, pod patronatem Banku zainicjowany został program edukacyjno-szkoleniowy „Droga do Pekao Szczecin Open”. Celem programu jest promocja sportu wśród dzieci i ich rodziców, a tym samym wyłonienie nowych, tenisowych talentów, które w przyszłości będą miały szanse zostać zwycięzcami szczecińskiego challengera.

DOBRA PRAKTYKA

Działania społeczne spółek zagranicznych

UKRAINA:

  • wsparcie turnieju piłki nożnej dla osób z niepełnosprawnościami;
  • wsparcie organizacji półmaratonu w Tarnopolu;
  • współorganizacja dziecięcego wyścigu rowerowego w Kamieńcu Podolskim;
  • Współorganizacja Healthy Lifestyle Festival w Dnieprze

ŁOTWA:

  • promocja honorowego krwiodawstwa wśród pracowników;
  • wsparcie festiwalu biegowego w Rydze.
Facebook Facebook Twitter Twitter Linkedin Linkedin All